Nákupní řád, obchodní podmínky

Všeobecné podmínky pro nakupování prostřednictvím internetového obchodu koma-benesov.cz se řídí platnou legislativou, dále se řídí níže uvedeným nákupním řádem a v neposlední řadě se řídí dobrými mravy. **

Ceny a zboží
Provozovatel internetového obchodu koma-benesov.cz (dále jen „provozovatel“) je plátcem DPH. Veškeré koncové ceny uváděné na stránkách internetového obchodu koma-benesov.cz (dále jen „e-shop“) jsou uváděny bez DPH ( i včetně DPH. )

Objednání zboží
Odesláním objednávky vybraného zboží zákazník potvrzuje závaznost jeho objednávky a souhlasí s nákupním řádem e-shopu. Po odeslání objednávky se zákazníkovi zobrazí informace o zařazení jeho objednávky do objednávkového systému e-shopu. Pokud zákazník při zadávání objednávky správně vyplní emailovou adresu, bude mu na ni doručena kopie objednávky jako potvrzení zapsání objednávky do objednávkového systému e-shopu. Pokud se nezobrazí informace o odeslání objednávky nebo nedorazí kopie objednávky na zadanou emailovou adresu, v nejbližším možném termínu nás kontaktujte.

Způsob platby

Zákazník má na výběr z následujících typů plateb:

Dobírka – platba při doručení zboží kurýrní službou PPL na fakturační, resp. doručovací adresu uvedenou v objednávce.
Převod – zákazník bude kontaktován a informován o stavu objednávky, poté provede platbu na účet provozovatele internetového obchodu koma-benesov.cz (94441-121/0100), variabilní symbol platby odpovídá číslu objednávky. Po připsání částky na účet bude zboží neprodleně odesláno zákazníkovi na fakturační, resp. doručovací adresu uvedenou v objednávce.
Hotovost
- platba při osobním převzetí zboží v provozovně e-shopu ( Táborská 2208, Benešov u Prahy - podmínkou je telefonická domluva s dodavatelem).
Po obdržení objednávky Vás budeme telefonicky kontaktovat.

Zpracování objednávky
V případě nejasností má provozovatel, případně jeho zodpovědný zástupce, právo kontaktovat zákazníka prostřednictvím jím sdělených údajů, a proto je v zájmu zákazníka zadávat tyto údaje pravdivě a svědomitě.

Dodání zboží
Termín dodání je závislý na druhu objednaného zboží. V převážné většině případů se pohybuje v rozmezí 2-7 pracovních dnů. V případě méně běžného či problematického zboží může dojít k prodloužení dodací lhůty. Provozovatel se zavazuje, dle svých možností, v zájmu svém a především s ohledem na zákazníka, snížit dodací lhůtu na nejmenší možnou dobu. Pokud dodací doba překročí dobu přiměřenou obecné dostupnosti konkrétního druhu zboží na trhu, má zákazník plné právo zrušit svoji objednávku, a to telefonicky případně formou e-mailu.

Způsob doručení a cena za dopravné
Zákazník má možnost zvolit si doručení prostřednictvím kurýrní služby PPL nebo osobní odběr v provozovně e-shopu (Táborská 2208, Benešov u Prahy - podmínkou je telefonická domluva s provozovatelem). V případě kurýrní služby bude zboží doručeno na fakturační, případně doručovací adresu, je-li tato zadána v objednávce, případně upřesněna zákazníkem před odesláním zboží). Doručení proběhne v pracovní dny v době obvyklé pracovní doby. Přepravné je účtováno v případě kurýrní služby PPL ve výši 160,- Kč ( + DPH 19% ) a u těžších a objemnějších zásilek bude přepravné sjednáváno individuelně dohodou mezi zákazníkem a dodavatelem.

Při objednání zboží v hodnotě nad 5000,-Kč bez DPH * není účtováno přepravné. ( přepravné je zdarma ).
* Zboží bude doručeno buď prostřednictvím kurýrní služby PPL , nebo vlastní dopravou provozovatele internetového obchodu firmy Marie Kotrbová – KOMA Benešov.

Převzetí zboží
Zákazník nebo příjemce zboží má povinnost překontrolovat neporušenost obalu a zda zásilka nevykazuje zjevné znaky poškození. Zákazník by měl ve svém vlastním zájmu překontrolovat správnost dodaného zboží a v případě nesrovnalostí převzetí zásilky odmítnout, či dopravce požádat o doručení další pracovní den a v mezidobí problém konzultovat s provozovatelem . V opačném případě se vystavuje nebezpečí zbytečných průtahu při řešení případného problému. V případě zjištění poškození či jiné nesrovnalosti po převzetí zásilky je zákazník povinen neprodleně kontaktovat provozovatele internetového obchodu koma-benesov.cz

** Pokud máte v jakémkoli aspektu našeho provozního řádu nejasnosti, pochybnosti, či Vám některá jeho část nevyhovuje, kontaktujte nás , vždy se snažíme vyjít zákazníkovi maximálně vstříc v zájmu jeho spokojenosti!

Ochrana osobních dat
Internetový obchod koma-benesov.cz si váží Vaší důvěry a zavazuje se, že bude chránit Vaše data, která musela být uvedena při realizaci objednávky. Vaše data nebudou v žádném případě poskytnuta třetí osobě. Vaše data mohou být využita pouze provozovatelem internetového obchodu koma-benesov.cz, a to pouze pro účely statistického zpracování a přímé komunikace se zákazníkem.